AVEO Vanilla & Macadamia 24h Deodorant Spray, 250 ml

Reliable deodorant protection & pleasant fragrance

£1.71 £1.90 -10%

(£6.84 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 250 ml

Only 2 items in stock

Delivery by Wednesday, 14 October if you order by Tuesday at 23:59.

Great Britain: Free standard delivery from £79.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • For all skin types
  • With vanilla and macadamia fragrance
  • 24-hour effectiveness

Frequently bought together with AVEO Good Mood Shower Gel , 200 ml

AVEO Vanilla & Macadamia 24h Deodorant Spray, 250 ml £1.71 (£6.84 / l)
AVEO Good Mood Shower Gel , 200 ml £1.98 (£9.90 / l)
Total price: £3.69
Description

AVEO Vanilla & Macadamia 24h Deodorant Spray provides reliable protection. The formula combines the fragrances of vanilla and macadamia.

Key benefits at a glance:

  • 24-hour protection: Provides long-lasting protection.
  • Vanilla fragrance: Leaves a delicate vanilla note.
  • Macadamia fragrance: Adds a nutty macadamia note to the fragrance.

Item no.: MUE-1550193
Content: 250 ml
EAN: 4053776001562
Manufacturer No.: 1550193
Brands : AVEO
Skin Type: Normal Skin
Application: Spray onto underarm skin from a distance of about 15 cm, and let dry before coming into contact with clothing. Do not use on irritated skin.
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Koninklijke Sanders B.V., Industriepark Vliedberg 12, 5251 RG, Vlijmen, Netherlands, www.royalsanders.com

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for AVEO Vanilla & Macadamia 24h Deodorant Spray

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder