ipuro Essentials Time To Be Room Fragrance, 100 ml

Fresh citrus notes & warm wood for relaxation

New!

£9.60

(£96.00 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 100 ml

In stock from October 12

Why is it taking longer?

Why is it taking longer? This item is currently not in stock, but will be back soon. You can still order now - the item will be shipped to you as soon as it is back in stock. Close this note

Delivery estimated by Tuesday, 20 October

Great Britain: Free standard delivery from £79.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Reed diffuser
  • Fragrance of fresh citrus fruits
  • Fragrance of warm wood

Frequently bought together with ipuro Essentials Soft Vanilla Scented Candle, 125 g

ipuro Essentials Time To Be Room Fragrance, 100 ml £9.60 (£96.00 / l)
ipuro Essentials Soft Vanilla Scented Candle, 125 g £3.85 (£30.80 / kg)
Total price: £13.45
Description

The Essentials Time To Be room fragrance by ipuro is a reed diffuser for your living spaces.

All highlights at a glance:

  • Practical to use: Classic room fragrance with reeds.
  • Fresh fragrance: Features the scent of fresh citrus fruits.
  • Warm fragrance: Develops the scent of warm wood.

Item no.: MUE-1010065
Content: 100 ml
EAN: 4070213004139
Manufacturer No.: 1010065
Brands : ipuro
Legal information
Manufacturer: Gries Deco Company GmbH, Boschstraße 7, 63843, Niedernberg, Germany, www.ipuro.com

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ipuro Essentials Time To Be Room Fragrance