AVEO Glossy Finishing Spray, 150 ml

Silky hair & a perfect finish without weighing it down

New!

£2.80

(£18.67 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 150 ml

Only 3 items in stock

Delivery by Monday, 12 October if you order by Sunday at 23:59.

Great Britain: Free standard delivery from £79.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • For silky & shiny hair
  • With a light scent & no residue
  • Ultra-light formula for a perfect finish

Frequently bought together with AVEO Professional Split End Protect Conditioner, 200 ml

AVEO Glossy Finishing Spray, 150 ml £2.80 (£18.67 / l)
AVEO Professional Split End Protect Conditioner, 200 ml £1.90 (£9.50 / l)
Total price: £4.70
Description

AVEO Glossy Finishing Spray is a hairspray for silky, shiny hair that gives your style the perfect finishing touch.

Key benefits at a glance:

  • Gloss effect: Leaves hair silky and shiny.
  • Ultra-light formula: Does not weigh the hair down.
  • Pleasant fragrance: Leaves a light scent in the hair.

Item no.: MUE-101279
Content: 150 ml
EAN: 4053776003535
Manufacturer No.: 101279
Brands : AVEO
Hair Types : For all hair types
Application: Spray evenly onto the styled hair from a distance of about 30 cm.
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: JoCos GmbH, Prinz-Ludwig-Straße 17, 93055, Regensburg, Germany, jocosregensburg.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for AVEO Glossy Finishing Spray

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder