AVEO Gentle Fresh Deodorant Spray, 200 ml

Reliable freshness protection & protection against body odour

£1.28 £1.45 -12%

(£6.40 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 200 ml

Only 6 items in stock

Delivery by Wednesday, 14 October if you order by Tuesday at 23:59.

Great Britain: Free standard delivery from £79.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Aluminium-free
  • Refreshing fragrance
  • 24-hour protection against body odour

Frequently bought together with AVEO Good Mood Shower Gel , 200 ml

AVEO Gentle Fresh Deodorant Spray, 200 ml £1.28 (£6.40 / l)
AVEO Good Mood Shower Gel , 200 ml £1.98 (£9.90 / l)
Total price: £3.26
Description

AVEO Gentle Fresh Deodorant Spray provides reliable protection against body odour and leaves you feeling fresh. The formula is completely free from aluminium salts.

Key benefits at a glance:

  • 24-hour protection: Provides long-lasting protection against body odour.
  • Without aluminium salts: Formula without added aluminium salts.
  • Refreshing fragrance: Leaves a pleasant scent.

Item no.: MUE-VK52549
Content: 200 ml
EAN: 2200311238088
Manufacturer No.: VK52549
Brands : AVEO
Skin Type: All Skin Types
Application: Spray onto underarm skin from a distance of about 15 cm, and let dry before coming into contact with clothing. Do not use on irritated skin.
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Vema GmbH & Co. KG, Portnerstraße 84, 86356, Neusäß, Germany, vema.net

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for AVEO Gentle Fresh Deodorant Spray

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder