AVEO Birch Hair Tonic, 500 ml

Revitalised scalp & refreshing care for your hair

New!

£2.20

(£4.40 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 500 ml

Only 4 items in stock

Delivery by Thursday, 08 October if you order by Wednesday at 23:59.

Great Britain: Free standard delivery from £79.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • For healthy hair
  • With birch & horsetail extract
  • Refreshing & invigorating menthol

Frequently bought together with AVEO Professional Shampoo Pure Moisture, 250 ml

AVEO Birch Hair Tonic, 500 ml £2.20 (£4.40 / l)
AVEO Professional Shampoo Pure Moisture, 250 ml £1.90 (£7.60 / l)
Total price: £4.10
Description

AVEO Birch Hair Tonic leaves hair looking well cared for and the scalp feeling revitalised.

Key benefits at a glance:

  • Plant extracts: Contains birch extract and horsetail extract.
  • Scalp care: Supports a revitalised scalp and leaves hair looking well cared for.
  • Refreshing effect: With refreshing and invigorating menthol.

Item no.: MUE-37252
Content: 500 ml
EAN: 4053776000015
Manufacturer No.: 37252
Brands : AVEO
Hair Types : Oily hair, Normal hair, Dandruff-prone hair
Legal information
Manufacturer: Heinrich Hagner GmbH & Co, Farinastraße 1-9, 72250, Freudenstadt, Germany, chh-cosmetic.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for AVEO Birch Hair Tonic

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder