Terra Naturi NIGHT RECOVERY Serum, 30 ml

Intensive hydration & regeneration overnight

New!

£6.35

(£211.67 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 30 ml

Only 6 items in stock

Delivery by Tuesday, 13 October if you order by Monday at 23:59.

Great Britain: Free standard delivery from £79.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • For stressed skin
  • With cherimoya extract & hyaluronic acid
  • Supports overnight regeneration

Frequently bought together with Terra Naturi Q10 Smoothing Day Cream, 50 ml

Terra Naturi NIGHT RECOVERY Serum, 30 ml £6.35 (£211.67 / l)
Terra Naturi Q10 Smoothing Day Cream, 50 ml £2.20 (£44.00 / l)
Total price: £8.55
Description

The NIGHT RECOVERY Serum from Terra Naturi is a facial serum that cares for stressed skin overnight and supports skin regeneration.

All highlights at a glance:

  • Night care: Supports skin regeneration overnight for rested-looking skin in the morning.
  • Cherimoya extract: Has a balancing effect, soothes stressed skin and helps restore its balance.
  • Moisturising: Formula with hyaluronic acid helps retain moisture in the skin.

Directions: Apply the serum to the skin before going to bed as part of your evening skincare routine.


Item no.: MUE-490664
Content: 30 ml
EAN: 4046104004519
Manufacturer No.: 490664
Brands : Terra Naturi
Skin Type: All Skin Types
Application: Apply a small amount of the serum to clean, dry face and allow to absorb completely. You can either apply the serum alone or before your usual care cream.
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Femia Cosmetic Vertriebsgesellschaft mbH, Gut Weide 1, 52078, Aachen, Germany, www.femia.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Terra Naturi NIGHT RECOVERY Serum

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder