AVEO Intimate Shaving Gel, 150 ml

Gentle care & smooth skin feel when shaving the intimate area

£2.32 £2.60 -11%

(£15.47 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 150 ml

Only 4 items in stock

Delivery by Wednesday, 14 October if you order by Tuesday at 23:59.

Great Britain: Free standard delivery from £79.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • For sensitive skin in the intimate area
  • Gentle shaving & cleansing in one step
  • Mild formula with lactic acid & fragrance-free

Frequently bought together with AVEO 3-Blade Disposable Razors, 8 pieces

AVEO Intimate Shaving Gel, 150 ml £2.32 (£15.47 / l)
AVEO 3-Blade Disposable Razors, 8 pieces £2.15 (£0.27 / pc)
Total price: £4.47
Description

AVEO Intimate Shaving Gel provides gentle shaving and cleansing of the sensitive intimate area in one step. The mild formula is specially suited to sensitive skin and leaves it feeling well cared for.

Key benefits at a glance:

  • 2-in-1 function: Combines shaving and daily cleansing in one step.
  • Mild formula: Contains lactic acid and is specially tailored to sensitive skin.
  • Gentle formula: Completely free from perfume and microplastics.

Item no.: MUE-107157
Content: 150 ml
EAN: 2200298313020
Manufacturer No.: 107157
Brands : AVEO
Skin Type: Sensitive Skin
Application: First moisten the skin with water. Then massage in a small amount of the product. Rinse off residue thoroughly after shaving.
Legal guarantee & manufacturer details

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for AVEO Intimate Shaving Gel