Terra Naturi VITAMIN GLOW Beauty Booster Ampoule, 2 ml

Intensive moisturising care for radiant skin

New!

£0.95

(£475.00 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 2 ml

In stock

Delivery by Tuesday, 13 October if you order by Monday at 23:59.

Great Britain: Free standard delivery from £79.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • 24-hour moisturising formula
  • With organic apricot kernel oil & hyaluronic acid
  • For supple & plump skin

Frequently bought together with Terra Naturi FRESH & CLEAN Cleansing Gel, 150 ml

Terra Naturi VITAMIN GLOW Beauty Booster Ampoule, 2 ml £0.95 (£475.00 / l)
Terra Naturi FRESH & CLEAN Cleansing Gel, 150 ml £2.90 (£19.33 / l)
Total price: £3.85
Description

The VITAMIN GLOW Beauty Booster Ampoule from Terra Naturi is a facial ampoule with oil pearls that provides your skin with intensive moisture and gives it a fresh radiance.

All highlights at a glance:

  • 24-hour moisture formula: Provides intensive moisture and helps the skin appear plumper.
  • With organic apricot kernel oil: Replenishes lipids, cares for the skin and protects it from drying out.
  • Hyaluronic acid & vitamin E: Binds water in the skin's moisture reserves and supports protection against harmful environmental influences and light-induced skin ageing.

Item no.: MUE-490633
Content: 2 ml
EAN: 4046104004458
Manufacturer No.: 490633
Brands : Terra Naturi
Skin Type: All Skin Types
Note on the ampoule treatments
Ampoule Application
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Femia Cosmetic Vertriebsgesellschaft mbH, Gut Weide 1, 52078, Aachen, Germany, www.femia.de

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Terra Naturi VITAMIN GLOW Beauty Booster Ampoule